Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

февруари 2, 2024
02
Фев
2024

Минимален пораз и од Атарау од Казахстан – Цветаноски стрелец

Нашиот сениорски состав претрпе минимален пораз и во последниот контролен меч во рамките на подготвителниот период во Анталија Турција. Во дуелот со казахстанскиот тим Атарау бевме поразаени со 2:1.  Стрелец на единствениот погодок за струмичани беше Матеј Цветаноски. И во овој меч сите играчи добија соодветна минутажа. За нашите првотимци многу поважно  ќе се случува...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024
Brera Strumica press 23 02 2024
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.