Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Македонија ЃП/25.02.2024/Стадион Кукуш Турновоmk

Минимален пораз и од Атарау од Казахстан – Цветаноски стрелец

Нашиот сениорски состав претрпе минимален пораз и во последниот контролен меч во рамките на подготвителниот период во Анталија Турција. Во дуелот со казахстанскиот тим Атарау бевме поразаени со 2:1.  Стрелец на единствениот погодок за струмичани беше Матеј Цветаноски.

И во овој меч сите играчи добија соодветна минутажа. За нашите првотимци многу поважно  ќе се случува на резултатски план во пролетниот дел  отколку сега на пријателските во Анталија.

Вториот дел од шампионатот на Македонија почнува на 17/18 февруари,

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Во недела против Македонија ЃП на уредениот стадион во Турново – влезот слободен !
21.02.2024
Akademija Pandev Youth Brera generacija 2011 vs Kozuv
19.02.2024
Sileks vs Brera Strumica Highlights 18 02 2024
19.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.