Минимален пораз и од Атарау од Казахстан – Цветаноски стрелец

Нашиот сениорски состав претрпе минимален пораз и во последниот контролен меч во рамките на подготвителниот период во Анталија Турција. Во дуелот со казахстанскиот тим Атарау бевме поразаени со 2:1.  Стрелец на единствениот погодок за струмичани беше Матеј Цветаноски.

И во овој меч сите играчи добија соодветна минутажа. За нашите првотимци многу поважно  ќе се случува на резултатски план во пролетниот дел  отколку сега на пријателските во Анталија.

Вториот дел од шампионатот на Македонија почнува на 17/18 февруари,

This site is registered on wpml.org as a development site.