Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

февруари 21, 2024
21
Фев
2024

Во недела против Македонија ЃП на уредениот стадион во Турново – влезот слободен !

Натпреварот од 20 тото првенствено коло од Првата фудбалска лига на Македонија против екипата на Македонија ЃП, нашиот сениорски состав ќе го одигра во недела на стадионот во Турново. Дуелот е закажан во 14 часот а влезот за сите лубители на фудбалот е слободен. Стадионот ќе биде во ново руво сo оглед дека се прават...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera AP vs Voska Highlights
15.04.2024
Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.