Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

февруари 22, 2024
22
Фев
2024

Наши фудбалерчиња со тренерот Никола Костадинов ја чистеа трим патеката над Струмица

Дел од дечињата кои тренираат во нашите школи а под водство на тренерот Никола Костадинов, иницираа и спроведоа еко акција на трим патеката над градот Струмица. Станува збор за фудбалерчиња генерација 2016/2017 година кои освен спортот ја сакаат и чистата животна средина. Револтирани од лошиот однос на одредени поединци кои фрлаат отпадоци околу трим патеката...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera AP vs Voska Highlights
15.04.2024
Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.