Ден

април 13, 2024
13
Апр
2024

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост

Нашите момци славеа против  Воска Спорт во денешнниот меч на стадионот Кукуш во Турново. Тежок натпревар во кој гостите се покажаа како тврд орев и незгоден противник но херој на мечот беше Мартин Ѓоргиевски кој во судиското надополнување на натпреварот успеа да ја затресе мрежата на Воска за нови три бода и стабилизирање на седмата...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.