Ден

мај 4, 2024
04
Мај
2024

Само бод во дуелот со штипска Брегалница

Нашите првотимци освоија бод во дуелот со Брегалница од Штип, која успеа да се одбрани на стадионот Кукуш во Турново.  Иако постојано игравме на половината на гостинскиот состав, не успеавме притисокот да го крунисаме со победа и три бода за сигурен финиш во првенството.  Гостите успеа да постигнат гол кој е под сомнитени околности, бидејки...
Прочитај повеќе
04
Мај
2024

Денеска предвелигденски во Турново со штипска Брегалница за нова победа и опстанок !

Првиот тим денеска на стадионот Кукуш во Турново го игра најважниот натпревар во ова полусезона. Домаќини сме на Штипска Брегалница против која ни се потребни три бода за сигурен опстанок во лигата. Но и за Брегалница е важен мечот во Турново, бидејки со позитивен резултат ги подгрева надежите за бараж позиција. Стратегот Бојан Круљ, подвлече...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.