Ден

мај 12, 2024
12
Мај
2024

Обезбеден опстанокот во Прва лига – реми кај Шкупи !

Нашите момци и следната натпреварувачка сезона ќе играат во Првата лига. Во денешното претпоследно коло  освоија бод на гостувањето кај Шкупи откако одиграа без голови а опстанокот е осигурен по ремито на Вардар кај Силекс во Кратово . Црвено црните од Скопје ќе играат бараж за Прва лига додека тимот на Брера ја оствари целта...
Прочитај повеќе
12
Мај
2024

Во претпоследното коло и гостуваме на Шкупи – бодовите императив за двата тима !

Првиот тим на Брера Струмица во рамките на претпоследното 32 коло од Првата фудбалска лига на Македонија му гостува на Шкупи.  Тешко гостување со оглед дека Шкупи цели кон шампионска титула додека нашите избраници за опстанок, па секој бод од овој меч ќе биде подеднакво посакуван како од нивна така и од наша страна. Стратегот...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.