Ден

јуни 1, 2024
01
Јун
2024

Бојан Круљ: За новата сезона амбициите се високи – со подготовките стартуваме на 26 јуни

Нашиот прв тим последната сезона ја заврши на шестата позиција по бројот на освоени поени. Пролетва нашите момци предводени од новиот стратег Бојан Круљ имаа тешка задача а тоа беше опстанок.  Круљ успеа да ја стабилизра екипата и да реди  резултати кои донесоа прволгиашки статус и следната натпреварувачка сезона. Тоа беше поводот за кусоот интервју...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.