Ден

јуни 5, 2024
05
Јун
2024

Нашите младинци славеа и над Железничар и обезбедија четвртфинале на турнирот во Златибор

Нашите младинци славеа против Железничар од Сараево – Босна со 3:1 и со две победи ја завршија групната фаза од турнирот ,,КУП на Пријателство“ во Златибор Србија.  Живко Крстев и Каменчо Андоновски беа стрелци на трите гола за нашиот тим кој веќе го сврте вниманието на сите фудбалски работници и екипи на турнирот со двете...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.