Ден

јуни 29, 2024
29
Јун
2024

Горан Томовски заминува по шест сезони од Брера – ГОРАНЕ ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ

25 годишниот струмичанец Горан Томовски , кој остави белег во развојот на Академија Пандев сега Брера Струмица е слободен играч. Тој во нашиот клуб беше од 2018 година и речиси во сите натпреварувачки сезони, беше дел од првиот тим. Томовски со своето однесување на фудбалските терени но и надвор од нив беше вистински промотор на...
Прочитај повеќе
29
Јун
2024

Филип Купанов и наредната сезона ќе биде чувар на мрежата на нашиот прв тим

21 годишниот голман Филип Купанов и во наредната натпреварувачка сезона ќе биде чувар на мрежата на нашиот прв тим. Тој го продолжи договорот со нашиот клуб и полека се наметнува на ова позиција на која со својот темперамент и одлични голмански вештини знае да биде енигма за противничките фудбалери. Купанов во нашиот клуб дојде во...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.