Филип Купанов и наредната сезона ќе биде чувар на мрежата на нашиот прв тим

21 годишниот голман Филип Купанов и во наредната натпреварувачка сезона ќе биде чувар на мрежата на нашиот прв тим. Тој го продолжи договорот со нашиот клуб и полека се наметнува на ова позиција на која со својот темперамент и одлични голмански вештини знае да биде енигма за противничките фудбалери.

Купанов во нашиот клуб дојде во 2017 година а од 2021 година е дел од првиот тим. Истата година една половина сезона беше го отстапивме во радовишки Детонит а следната 2022 година исто така една полусезона беше во Беласица за да од стартот на 2023 година е стандарден првотимец во нашиот клуб.

Во последната натпреварувачка сезона Филип Купанов четири пати беше чувар на мрежата на Брера и тоа двапати во дуелот со Шкендија против која ремизиравме и забележавме пораз, против Гостивар со која ремизиравме и Македонија ЃП против која славевме со 5:3

This site is registered on wpml.org as a development site.