Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Македонија ЃП/25.02.2024/Стадион Кукуш Турновоmk

Брера ги почна тренинзите во Анталија – условите одлични, атмосферата добра ! (ВИДЕО)

Нашиот сениорски состав кој вчера попладне пристигна во Анталија Турција како дел од подготвителниот период за пролетниот дел од првенството, денеска го одработи првиот тренинг. Тренингот се реализираше на спортскиот комплекс на хотелот во кој сме сместени, кој располага со одлични услови и соодветна инфраструктура.  Освен на физичката подготвеност се работеше и на техничко тактички план односно на воигрување на екипата што ќе биде примат на стручниот штаб предводен од стратегот Бојан Круљ и неговите помошници.

,, Имаме добри услови за работа, добри терени, времето овде е одлично а атмосферата во тимот е добра. Наша цел е да се воиграме согласно тоа што го бара тренерот. Го одработивме првиот тренинг и полека се подготвувавме за она што следува во сезоната. Утре го имаме првиот натпревар. Важно е да не се повредиме,, кажа Цветановски и Ѓоргиевски кои се дел од првиот тим на Брера

Инаку во Анталија Турција нашиот тим договори четири контролни натпревари од кој веќе утре го игра првиот и тоа со тимот на Верес од Украина. Овој натпревар се игра со почеток во 16 часот на теренот на хотелот или во 14 часот по македонско време.

Освен со украинскиот Верес, нашите момци треба да одиграт контролни мечеви и со  Черноморец Одеса, Рух од Полска и Атирај од Казахстан

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Во недела против Македонија ЃП на уредениот стадион во Турново – влезот слободен !
21.02.2024
Akademija Pandev Youth Brera generacija 2011 vs Kozuv
19.02.2024
Sileks vs Brera Strumica Highlights 18 02 2024
19.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.