Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

ФОТОГАЛЕРИЈА од денешната крводарителска акција во СЦ Пандев иницирана од нашиот клуб

Позитивни реакции по денешната крводарителска акција што ја иницираше нашиот клуб ФК Брера Струмица во соработка со Црвениот крст и Службата за трансфузиона медицина. Како што е познато крв даруваа 48 струмичани наши симпатизери и навивачи кои имаа можност да се дружат и со дел од фудбалерите и тренерите на првиот тим

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.