Следен натпреварФК АП БРЕРА Струмица vs ФК Шкупи/10.12.2023/СЦ Пандевmk

ФОТОГАЛЕРИЈА од денешната крводарителска акција во СЦ Пандев иницирана од нашиот клуб

Позитивни реакции по денешната крводарителска акција што ја иницираше нашиот клуб ФК Брера Струмица во соработка со Црвениот крст и Службата за трансфузиона медицина. Како што е познато крв даруваа 48 струмичани наши симпатизери и навивачи кои имаа можност да се дружат и со дел од фудбалерите и тренерите на првиот тим

Остави коментар

This site is registered on wpml.org as a development site.