Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Пораз на гостувањето кај Струга Трим Љум, Ивковиќ со нов погодок

Нашиот тим претрпе пораз на гостувањето кај актуелниот шампион Струга Трим Љум со 3:1 во рамките на 23 првенствено коло или  првото од третата фаза по која ќе се знаат кој ќе биде шампион, кои екипи ќе излегуваат во Европа а кои ќе се преселат во Втората лига. Избраниците на Бојан Круљ немаа многу среќа во дуелот во кој прикажаа офанзивна игра и отворен фудбал во кој подобро се снајдоа домаќините кои ја имаа фаворитската улога.

По мало невнимание на нашиот капитен, судијата во 33 минута покажа пенал за Струга кој го реализираше Ибраими откако Марко Алчевски не го прочита. пет минути подоцна повторно кикс на нашата одбран. Струга изведе слободен удар Алчевски боксуваше но топката се одби од Руфати и заврши во нашата мрежа. Второто полувреме го отворивме сопоголем притисок кон домаќините. Ивковиќ, Леонардо имаа шанса за погодок.Откако не успеавме казна од Радески кој зголеми на 3:0. Почесниот гол за нашата екипа го постигна Ивковиќ во 85 минута .

Следното коло повторно гостуваме и тоа на екипата на Силекс во Кратово каде на стартот на пролетниот дел славевме победа.Мечот е на 16 март.

 

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.