Првиот тим ги почна подготовките за новата сезона – ќе се реализираат во Струмица и Банско Бугарија

Нашиот прв тим денеска на теренот на СЦ Пандев во Струмица ги почна подготовките за новата сезона. На првиот тренинг се појавија сите фудбалери на кои стратегот Бојан Круљ ќе смета во подготвителниот период но и за наредната првенствена сезона.
На првиот тренинг се појавија сите фудбалери кои беа во дресот на Брера со исклучок на Руфати, Ристевски, Цветановски кои заминаа во нови средини. Во подготовките за сениорскиот состав се приклучија дури 10 фудбалери од нашите младински погони кои со своите квалитети сериозно чукаат за првата екипа а допрва ќе се приклучат и предвидените засилувања.
Подготовителниот период ќе го реализираме во Струмица и во Банско Бугарија каде екипата ќе замине на 10 јули . Таму се планирани и четири контролни средби со доста силни противници. До стартот на првенството во август, формата ќе се темпира во Струмица.
Шефот на стручниот штаб Круљ најави дека во следната натпреварувачка сезона Брера Струмица ќе биде далеку поконкурентен тим кој отворено ги најавува амбициите а тоа е атак на првите четири позиции на прволигашката табела.
This site is registered on wpml.org as a development site.