Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Тиквеш наш противник во четвртфиналето од Купот – ќе играме во Кавадарци на осми ноември

По победата над Гостивар во рамките на осминафиналето од Фудбалскиот КУП на Македонија, нашиот тим за противник во четврфиналето од оваа натпреварување го доби тимот на Тиквеш од Кавадарци.  Вака не посака среќата при денешната ждрепка во ФФМ каде беа извлечени четврфиналните двојки. Натпреварот ќе се игра на 8 ми ноември во Кавадарци со почеток во 13 часот. И овој круг од Купот на Македонија се игра само еден натпревар, при што победниците се пласираат во полуфиналето.

Со Тиквеш од Кавадарци ова сезона игравме во рамките на четвртото првенствено коло од Првата фудбалска лига и тоа на свој терен. Тогаш славевме со 2:0 кога Христијан Малески и Мартин Ѓеоргиевски беа стрелци на головите.

Во останатите четвртфинални двојки од КУПОТ се среќаваат

Брегалница – Воска Спорт
Работнички – Шкупи
Македонија ЃП – Силекс

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.