Ден

октомври 27, 2023
27
Окт
2023

Тиквеш наш противник во четвртфиналето од Купот – ќе играме во Кавадарци на осми ноември

По победата над Гостивар во рамките на осминафиналето од Фудбалскиот КУП на Македонија, нашиот тим за противник во четврфиналето од оваа натпреварување го доби тимот на Тиквеш од Кавадарци.  Вака не посака среќата при денешната ждрепка во ФФМ каде беа извлечени четврфиналните двојки. Натпреварот ќе се игра на 8 ми ноември во Кавадарци со почеток...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.