Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

декември 2, 2023
02
Дек
2023

ФК Брера Струмица со поддршка на лицата со Даун на манифестацијата „Убави сме, свои сме“

Управата, стручниот штаб и дел од фудбалерите на „Брера Струмица“ дадоа поддршка на седмото по ред издание на манифестацијата ,,Убави сме, свои сме“ што го организира Здружението за поддршка на лицата со Даунов синдром „Вера“ од Струмица. Бевме присутни во Центарот за култура Антон Панов каде ги бодревме лицата со Даун но и со други...
Прочитај повеќе
02
Дек
2023

Утре против Работнички во Скопје по нови бодови на нашето конто

Нашиот сениорски состав утре во Скопје игра со Работнички –  тим со кој речиси имаме идентичен број бодови на прволигашката табела заради што овој натпревар ќе биде интересен кој ќе се приклучи на горниот или долниот дел на табелата.  Со Работнички во првата меѓусебна пресметка одигравме без голови. Стратегот Џовани Валенти смета дека екипата е...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.