Ден

мај 25, 2024
25
Мај
2024

Нашиот Горан Пандев во ,,Тимот на славните“ на ревијален меч во Букурешт

Нашиот претседател и поранешен македонски фудбалски репрезентативец Горан Пандев денеска повторно истрча на зелениот терен. Беше дел од ,,Тимот на светот“ предводен од Жозе Мурињо и настапи во ревијалниот натпревар против селекцијата на Романија која во 1994 година на Светското во САД стаса до четвртфиналето. Пандев во ,, Тимот на светот“ беше рамо до рамо со Стоичков...
Прочитај повеќе
25
Мај
2024

Нашиот младински состав дома против прилепска Победа за Шампионска титула !

Нашиот младински состав утре со почеток во 13 часот игра со младинците на Победа од Прилеп последен меч од младинската Супер лига.  Доколку славиме над младите прилепчани на свој терен ќе го кренеме Шампионскиот пехар.  На табелата  само бод предност имаме пред младите на Вардар. По 21 првенстено коло нашите младинци предводени од стратегот Мартин...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.