Ден

јуни 7, 2024
07
Јун
2024

Младите стопирани од Будуќност Подгорица на турнирот во Златибор во Србија

Нашите младинци го завршија настапот на реномираниот „КУП на Пријателство“ во Златибор Србија откако претрпеа пораз со 1:0 од тимот на Будуќност од Подгорица Црна Гора. Малку недостастауваше да ја поминеме и четвртфиналната пречка од овој турнир на кој учествуваа вкупно 12 екипи од просторите на поранешна Југславија. Одигравме  квалитетно, креиравме шанси а во одредени...
Прочитај повеќе
07
Јун
2024

Кире Стојанов и понатаму во дресот на Брера – договорот е продолжен на четири години

Нашиот клуб го продолжи договорот со 18 годишниот Кире Стојанов кој игра на позиција крило. Станува збор за момче кој потекнува од нашите погони а на свои 16 години го потпиша првиот професионален договор со тогашна Академија Пандев а сега АП Брера Струмица. Кире Стојанов важи за одличен талент иако пазуираше од терените заради повреда....
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.