By

Брера
25
Авг
2023

АП Брера Струмица по четири кола лидер во ПМФЛ со максимален учинок !

Првиот тим на АП Брера Струмица го одигра и четвртиот првенствен натпревар од ПМФЛ и ја забележа четвртата победа во Шампионатот. На свој терен со 2:0 го надигра и Тиквеш од Кавадарци кој се покажа како доста незгоден противник. Цели 72 минути им беа потребни на момците на Џовани Валенти да го скршат отпорот на...
Прочитај повеќе
23
Авг
2023

Максимален учинок на нашиот тим – продолжуваме со исто темпо

Нашата екипа по трите одиграни првенствени меча од Првата лига има стопроцентен учинок и е лидер на табелата во прволигашкото друштво. Дисциплинираноста на тренинзите, борбената и пожртвувана игра на терените досега резултираше со три натпревари и три победи кои само ја зајакнуваат самодовербата од продолжетокот на првенството. Славевме против Вардар, Воска Спорт и Струга ТЛ...
Прочитај повеќе
1 22 23 24 25

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.