By

Брера
23
Авг
2023

Максимален учинок на нашиот тим – продолжуваме со исто темпо

Нашата екипа по трите одиграни првенствени меча од Првата лига има стопроцентен учинок и е лидер на табелата во прволигашкото друштво. Дисциплинираноста на тренинзите, борбената и пожртвувана игра на терените досега резултираше со три натпревари и три победи кои само ја зајакнуваат самодовербата од продолжетокот на првенството. Славевме против Вардар, Воска Спорт и Струга ТЛ...
Прочитај повеќе
1 21 22 23 24
This site is registered on wpml.org as a development site.