Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Минимален пораз од Шкупи на гостувањето во Скопје

Сениорскиот тим претрпе пораз на гостувањето кај Шкупи со 1:0 во рамките на 7 коло од Првата фудбалска лига на Македонија.  Нашите фудбалери имаа контрола на резултатот во првото полувреме кое заврши без голови но во 69 минута домакините го скршија нашиот бедем преку Абази отако не реализиравме шанса преку Димитар Трајков чиј удар заврши во стативата.

Ова е втор пораз за нашиот тим ова сезона кој сепак не не одалечи од водечките позиции. Заедно со тетовска Шкендија сме први со ист број бодови. Следното коло на домашен терен го пречекуваме Силекс и тоа во недела во 15 часот а претходно во среда му гостуваме на второлигашот Кожув во рамките на осминафиналето од КУПОТ.

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.