Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Победа над Кожуф и ги продолжуваме натпреварите од КУПОТ на Македонија

Нашиот тим денеска на стадионот во Гевгелија славеше против второлигашот Кожуф со 2:0 и се пласираше во осминафиналето од Купот на Македонија. Одигравме доста добро и отпорот на домаќините го скршивме во второто полувреме кога Илија Донов и  Александар Ристевски за период од четири минути двапати ја тресеа мрежата на Кожуф.

На мечот беше дадена шанса и на голем број млади фудбалери кои полека се наметнуваат за првиот тим.

Наредниот период ќе го дознаеме противникот во осминафиналето од Купот

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.