Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ова екипа има сериозен карактер и потенцијал – од минус, до победа над Работнички од Скопје

Нашите момци денеска на стадионот Кукуш во Турново славеа победа против тимот на Работнички од Скопје со 2:1 и полека се позиционнираме на средината од прволигашката табела што е приоритет за нашиот клуб.  Дерби натпревар во кој и нашиот тим и гостите беа под притисок за позитивен резултат. Иако Работнички го отвори резултатот сепак преку Стамениќ и Олаосебикан , зелено црните се вратија и славеа нови три бода.

,,Ова беше навистина тежок натпревар.  Примивме гол од пенал и бевме под притисок, но она што го зборувам се покажа. Ова екипа има сериозен карактер сериозен потенцијал и со заедништво дојдоа до победата. Ова е нивна победа и им честитам на сите и оние што го почнаа и оние што влегоа како замени . Сега се насочуваме кон следниот натпревар,, кажа Круљ

,,Многу важна победа за нас по двaта пораза кои не ги заслуживме. Екипата денеска покажа срце, карактер и победнички менталитет. Се вративме од минус и ако вака продолжиме мислам дека нема да биде проблем за нас и може да са бидеме погоре на табелата,, кажа стрелецот на израмнувачкиот гол Урош Стамениќ

„Знаевме дека ова беше доста важен натпревар за нас и трите бода ни беа потребн. Многу сум среќен“, изјави Ибрахим Олаосебикан

Следното коло Брера Струмица му гостува на Тиквеш во Кавадарци.

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.