По Шампионската, нашата У16 екипа се закити и со КУП титула

Нашите фудбалери од генерацијата 2008 (помлади пионери) се закитија со КУП титулата откако денес во големото финале остваривме победа против своите врсници од Пелистер од Битола.  На стадионот Борис Трајковски нашите момци предводени од стратегот Тони Атанасов славеа со 3:0.

Головите во големото финале за нова титула во витрините на Брера Струмица ги постигнаа Матеј Сејменов, Мартин Стоиловски и Албан Рочи. Со освојувањето на ова титула нашата екипа во категоријата У16 ја освои двојната круна откако пред две недели го освоија првенството и го кренаа Шампионскиот пехар

,,Ова е златна генерација на млади фудбалери кои допрва има што да кажат. Работевме постојано и успесите се плод на една конутинирана работа, сплотеност, пожртвуваност на терените. Ги имаме условите, ја имаме желбата и ќе продолжиме со исто темпо во иднина,, кажа Тони Атнасов стратегот на екипата

This site is registered on wpml.org as a development site.