Повторно пораз од Тиквеш во Кавадарци – кратко траеше нашата радост

Првиот тим претпре пораз во Кавадарци со 3:1 во рамките на 26 првенствено коло, со што продолжува неизвесноста околу расплетот на позициите во вториот дел на прволигашката табела.  Мечот го започнавме отворено. Реализиравме гол уште на почетокот на натпреварот но голто на Мартин Ѓоргиевски беше поништен, за судиите поради недозволена позиција.

Но тоа не мотивираше уште повеќе заради што притисокот кон домашниот гол се зголеми. Александар Ристевски имаше одлична шанса но домашниот големан одбрани. Тиквеш со тек на мечот воспостави рамнотежа и ,,довчерашниот наш играч“ Малески го отвори резултатот за водство на Тиквеш од 1:0.

Петнаесет минути подоцна Александар Ристевски со глава ја смести топката во мрежата на кавадарчани откако Ивковиќ му асистираше. Нашата радост кратко траеше бидејки за две минути беше достуден пенал за домакините кој го искористи Силва а кончениот резултат од 3:1 го поставија Спахију во второто полувреме каде Тиквеш беше подоминантен.

 

This site is registered on wpml.org as a development site.