Реми на нашиот тим против Работнички од Скопје

Сениорскиот состав на успеа да оствари победа над Работнички од Скопје во рамките на 6 тото првенствено коло од Првата Фудбалска лига на Македонија.  Избраниците на стратегот Џовани Валенти ремизираа со ,,романтичарите“ од Скопје и со освоен бод останаа на врвот на прволигашката табела.

Нашата екипа имаше неколку шанси да го отвори резултатот но ударите на Крстевски, Рибаудо, Трајков, Сисе завршуваа или надвор од рамките на голот или беа одбранети од учварот на мрежата на Работнички. Следува двонеделна пауза за прволигашите во Македонија заради настапот на репрезентацијата.

This site is registered on wpml.org as a development site.