Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Со победа го стартувавме пролетниот дел – Стамениќ за славје против Силекс во Кратово

Нашиот сениорски состав одлично го отвори пролетниот дел од првенството. Во Кратово со голот на Урош Стамниќ забележавме победа против Силекс со што запишавме и нови три бода на нашето салдо.

Одлична игра на нашите момци, кои ги затворија сите приоди на Силекс кон нашиот гол . Тактички мудро се носевме со поставената игра на домакинот а во 90 минута српското засилување Стамениќ успеа да ја надмудри одбраната и голманот на кратовчани. Од свртување во 16 тникот ја смести топката во мрежата на Силекс, гол кој беше и клучен за првата пролетна победа на стратегот Бојан Круљ.

,,Беѓе тежок натпреварот. Екипата покажа карактер, победнички менталитет. И ако вака играме и во наредните превенствени меча мислам дека нема од што да се плашиме и ќе покажеме на јавноста за што се сме подготвени. За голот морам да кажам дека тој е птострек за самодоверба во следните натпревари,, кажа Стамениќ

Следното коло нашите момци играат дома. Го пречекуваме тимот на Македонија ЃП

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.