Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Пролетниот дел го започнуваме со Силекс во Кратово

Нашиот сенироски состав утре во Кратово против Силекс ја отвора пролетната етапа од Прволигашкото првенство. По добриот подготвителен период во кој нашите момци ја „брусаа“ формата за овој дел на шампионатот, вистинскиот тест ќе биде мечот со кратовчани. Против Силекс во есенскиот дел одигравме 1:1 на свој терен но сега сме со нов стручен штаб и видеоизменет состав кој може да донесе победнички дух во тимот.

Мечот е закажан со почеток во 14 часот.

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.