Пролетниот дел го започнуваме со Силекс во Кратово

Нашиот сенироски состав утре во Кратово против Силекс ја отвора пролетната етапа од Прволигашкото првенство. По добриот подготвителен период во кој нашите момци ја „брусаа“ формата за овој дел на шампионатот, вистинскиот тест ќе биде мечот со кратовчани. Против Силекс во есенскиот дел одигравме 1:1 на свој терен но сега сме со нов стручен штаб и видеоизменет состав кој може да донесе победнички дух во тимот.

Мечот е закажан со почеток во 14 часот.

This site is registered on wpml.org as a development site.