Давид Ристовски и Славе Вргов потпишаа професионални договори со Брера

17  годишниот Давид Ристовски  но и 18 годишниот Славе Вргов од Струмица потпишаа професионални договори за нашиот клуб. Станува збор за млади  и квалитетни фудбалери кои со години се во младинските погони на нашиот клуб а веќе добиваат шанса и во првиот тим.

Давид Ристовски кој беше дел од првиот тим  на подготовките во Анталија, на одиграните контролки покажа одлични перформанси а во дуелот со украинскиот состав Верес постигна и гол. Давид е член и на селекцијата У18 на ФФМ.

Голманот пак Славе Вргов освен што  брани за ФК Брера тој е дел и од младинските репрезентции на Македонија. Лани беше чувар на мрежата на селекцијата У 18 .

Им посакуваме успех на Ристовски и Вргов !

This site is registered on wpml.org as a development site.