Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Брегалница/05.05.2024/Стадион Кукуш Турновоmk

Бод од тешкото гостување во Гостивар – Трајков со гол во финишот од средбата !

Нашите момци го издржаа притисокот во Гостивар и за Струмица се вратија со бод откако одиграа нерешено 1:1.  Значаен бод за првиот тим во остварување на целите за оваа сезона, бидејки по 28 то првенствено коло остануваме на седмата позиција

Тежок натпревар за двата тима со оглед на лошиот терен по дождот кој паѓаше пред мечот.  Без многу шанси на обете страни и повеќе тактизирање заврши првиот дел во кои можеа на прсти да се избројат добрите акции и додавања со оглед на водениот талог на теренот кој не дозволи брза и динамична игра.

Гостивар го откри резултатот во 58 минута кога Кехинде максимално ја искористи грешката на нашата одбрана, но во финишот од мечот во 88 минута Димитар Трајков се најде на вистинската позиција пред голот на Гостивар за конечни 1:1

Следното коло дома го пречекуваме Вардар меч кој ќе биде од исклучителна важност во борбата за опстанок

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Марко Алчевски капитенски предводник на Брера Струмица и еден од најдобрите голмани во македонскиот шампионaт