Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Нашите кадети на турнирот во Фоча, Босна и Херцеговина

Нашите кадети деца родени 2006/07 денес на турнирот во Фоча-Босна го одиграа првиот натпревар со екипата на Фк Железничар каде што одиграа 0:0. Утре не очекува дуел против Црвена звезда од 17.30 часот. Да истакнеме дека овде во Фоча не посети и господин Борчо Дамјанов кој е амбасадор на Р.Македонија во Босна и Херцеговина.

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.