Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со нашиот клуб

Добредојде, Папе Оумар Сисе!

Пред стартот на новата првенствена сезона и официјално комплетирани се документите за новото засилување што го ангажираше нашиот клуб. Станува збор за 20 годишниот Папе Оумар Сисе од Сенегал кој...

Тренинг маички за најмладите

Денес на нашите најмлади членови им поделивме маичка за тренинг,ние како клуб во иднина ке вложуваме во младите категории. Секое дете кое сака да тренира фудбал е добродојдено во нашиот...

Победа на пријателскиот меч со Пелистер

Нашиот тим на пријателскиот меч што го одигра во недела на 30.07.2023 на спортскиот центар „Пандев“ издвои победа од 2-1.

Нашите кадети на турнирот во Фоча, Босна и Херцеговина

Нашите кадети деца родени 2006/07 денес на турнирот во Фоча-Босна го одиграа првиот натпревар со екипата на Фк Железничар каде што одиграа 0:0. Утре не очекува дуел против Црвена звезда...

Старт на припреми на младинска школа

Денес означивме старт на припремите на младинска школа, Спортскиот директор на младинската школа Сашко Пандев, кординаторот Борче Постолов и тренерите Тони Атанасов, Мартин Алаѓозовски и Ѓорѓи Стојчев на сите присутни...

Отворен фудбалски ден со Горан Пандев

Нашиот фудбалски клуб “БРЕРА СТРУМИЦА” во четврток со почеток во 9 часот на СРЦ ПАНДЕВ организира “ОТВОРЕН ФУДБАЛСКИ ДЕН” на кој, сите присутни ќе можат да се запознаат со нашиот...

Нов трансфер – Ленорадо Антонио

Нашиот сениорски состав се засили со бразилецот Ленорадо Антонио кој е е играч за врска. Станува збор за искусен фудбалер кој во својата кариера има настапувано во повеќе клубови во...

Без голови против Алтин од Туркменистан

Нашиот сениорски тим денеска одигра без голови со тимот на Алтин Асир од Туркменистан . Ова е трето реми во рамките на пријателските мечеви што ги има закажано првотимците на...

Салвадоре Рибаудо – нов фудбалер на АП Брера Струмица

Салвадоре Рибаудо е нов фудбалер што го ангажираше нашиот тим за новата првенствена сезона. Станува збор за млад и надежен фудбалер кој игра во нападот и веќе се приклучи на...

Добредојде Андреј

Андреј Аризанкоски од Прилеп е новото име на нашиот прв тим . 18 годишниот фудбалер кој игра во одбраната односно дефанзивниот среден ред има настапувано за Победа каде во изминатата...
1 8 9 10 11
This site is registered on wpml.org as a development site.