Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Кампања за обединување на страста и гордоста

Општествено

Одговорни

Кај нас, страста за фудбалот создава и длабока посветеност кон заедницата и општествената одговорност. Како клуб, се гордееме што излеговме подалеку од теренот за да направиме позитивно влијание во животите на оние околу нас.
 
Обединување преку спорт, веруваме во моќта на фудбалот за создаде врски што се протегаат многу подалеку од теренот. Нашата посветеност за подобрување и помош во заедницата е длабока, со иницијативи дизајнирани да поттикнат единство и инклузивност, токму каков што е и нашиот интернационален дух. Преку локални партнерства и теренски програми, имаме за цел да инспирираме, да поттикнеме идеи и да донесеме радост во срцата на нашата заедница.

Не застануваме тука!

Сподели идеја за следна активност

Натпревари

Последни резултати

ФК АП Брера Струмица
VS
ФК Воска Спорт
ФК Tиквеш 1930
3 - 1
ФК АП Брера Струмица
ФК АП Брера Струмица
2 - 1
ФК Работнички
ФК Силекс
2 - 1
ФК АП Брера Струмица
ФК Струга Трим Лум
3 - 1
ФК АП Брера Струмица

Галерија

Табела & Распоред

Прва МФЛ

ПозЕкипаОМБод
52636
62633
72630
82629
92628
102628

Табела и распоред на натпревари на нашиот фудбалски клуб. Бидете информирани за најновиот распоред на натпреварите на нашата екипа и нејзиниот пат кон победата.

Претплатете се и дознајте ги први клупските новости.

Нашите спонзори

Тимови од

Брера Холдинг

Нашите најдобри стрелци & Инсерти

Веб содржина

This site is registered on wpml.org as a development site.