Новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со нашиот клуб

Добредојде Андреј

Андреј Аризанкоски од Прилеп е новото име на нашиот прв тим . 18 годишниот фудбалер кој игра во одбраната односно дефанзивниот среден ред има настапувано за Победа каде во изминатата...

Реми со Теута од Драч – Албанија во вториот контролен меч во Банско Бугарија

Нашиот прв тим попладнево ремизираше со „Теута“ Драч од Албанија на подготовките во Банско Бугарија. Одигравме доста квалитетен меч против албанскиот состав во кој акцент ставивме на вооигрување на одредени...

Прв тренинг во Банско Бугарија

Нашите првотимци денеска го одработија првиот теренинг во Банско Бугарија каде ја реализираме втората фаза од подготовките за новата првенствена сезона. Преку контуинирани тренинзи но и контролни мечеви, стручниот штаб...

Викендов ја заокружуваме првата фаза – од Понеделник на подготовки во Банско Бугарија

Нашиот прв тим викендов ќе ја заокружи првата фаза од подготовките за новата првенствена сезона, по што од понеделник заминуваме за Банско Бугарија каде ќе ја темпираме формата и преку...

Јанкулов и Ѓоргиевски остануваат во „Брера Струмица“ до Јуни 2026

21 годишниот Ѓеоргије Јанкулов кој игра на десната бековска позиција како и 18 годишниот Мартин Ѓоргиевски остануваат во нашиот тим до јуни 2026 година. Двајцата првотимци ги продолжија договорите за...

Со стручен штаб од Италија, нашиот тим Брера Струмица ги почна подготовките за новата сезона

Со промоција на новиот стручен штаб, нашиот сениорски состав ги почна подготовките за новата првенствена сезона.
1 14 15 16
This site is registered on wpml.org as a development site.