Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Кампања за обединување на страста и гордоста

Општествено

Одговорни

Дефиниција за општествената одговорност на организација може да се дефинира како одговорност на организација за влијанието на неговите одлуки и активности врз заедницата и животната средина. Како клуб се стремиме да оставиме впечаток врз нашата заедница и претставува важен дел од нашата корпоративна стратегија.
Досега имаме организирано крводарителска акција, донација на маици со порака за подигање на свеста за крводарителство, доделување на новогодишни пакетчиња на помладите генерации.

Не застануваме тука!

Сподели идеја за следна активност

Натпревари

Последни резултати

ФК АП Брера Струмица
3 - 0
ФК Македонија ЃП
ФК Силекс
0 - 1
ФК АП Брера Струмица
ФК АП Брера Струмица
1 - 2
ФК Атирау
02.02.2024
ФК АП Брера Струмица
1 - 2
ФК Рух Хоржов
30.01.2024
ФК АП Брера Струмица
1 - 3
ФК Чeрноморец Одеса
28.01.2024

Галерија

Табела & Распоред

Прва МФЛ

ПозЕкипаОМБод
31835
41927
52026
61824
71823
81822

Табела и распоред на натпревари на нашиот фудбалски клуб. Бидете информирани за најновиот распоред на натпреварите на нашата екипа и нејзиниот пат кон победата.

Прва МФЛ

ДатумНатпреварВреме/Рез.СтадионСтатија
ФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица
Градски стадион Гостивар
ФК АП Брера Струмица vs ФК Шкендија
Стадион Кукуш Турново

Претплатете се и дознајте ги први клупските новости.

Нашите спонзори

Тимови од

Брера Холдинг

Нашите најдобри стрелци & Инсерти

Видео содржини

This site is registered on wpml.org as a development site.